Přihlášení

  Jméno:
Heslo:
  trvalé přihlášení
 
  [Registrovat]

Vlákna

Výzvy - Shánění hráčů na hru

Pokec - Tlachání o čemkoliv

Spory - Řešení sporů zejména kolem dodržování pravidel

Web - Návrhy, komentáře, hlášení bugů

Srazy - Organizace real-life srazů

Turnaje - Diskuze k turnajům

Oznámení - Oficiální sdělení admina

Web

avatar Liut
#210476 19. 4. 2018 18:03
Rád bych taky pomohl, jenom nevím jak, programování a tak jde uplně mimo mě.
avatar chim_chim
#210470 13. 4. 2018 10:43
Jako já bych asi taky mohl pomoct. PHP sice normálně nedělám, ale s tou syntaxí jsem se už párkrát setkal. Běžně programuju, tak bych se v tom kódu snad dokázal zorientovat. Záleží, Tomis, jak složité to máš a jakým způsobem si spolupráci představuješ.
avatar Tomis
#210469 12. 4. 2018 15:10
Tak začal bych těma filtrama, to je jasná priorita.
Času je málo, ale když zmobilizujeme síly... Kdokoliv by měl zájem pomáhat s vývojem webu, ať se ozve. Zatím se přihlásili H34D a Macwar, tak snad něco dáme dohromady.
avatar maGe
#210462 9. 4. 2018 22:46
Tomisi, nechtěl by si předělat statistiky na webu? To co tam je teď už nic neříká, je to kombinace starého Heroes s Hotou. Napadlo mě něco jako statistiky pro každé čtvrtletí zvlášť a pak statistiky pro větší časový úsek - např. rok.

Po sraze liga žije, mohl by sis najít trochu času a něco nám tu přidat. :) Minimálně ty filtry her by se hodily.
avatar H34D
#210420 10. 3. 2018 19:06
Menší update pravidel: Po dohodě s Tomisem jsme přidali do pravidel, do věty: "Poražený má povinnost svou prohru potvrdit na tomtéž místě." slova "bez zbytečného odkladu". Tímto bych tedy rád vybídl některé hráče, kteří zde mají nepotvrzené hry, aby hry buď potvrdili nebo odmítli se zdůvodněním v komentáři. Následně žádám i rozhodčího, aby se pokusil některé záznamy vyřešit.

Stále neuzavřenou věcí je pravidlo ohledně simultánních tahů. Do diskuse jsme s Tomisem přizvali i maGa, ale nepodařilo se nám vytvořit takovou konstrukci pravidla, která by pokrývala všechny možné varianty, které mohou ve hře nastat (např. i to, kdy se hrdinové hráčů na mapě jen protnou, anebo jsou odhaleni až v průběhu tahu) a zároveň byla dostatečně jasná a nezneužitelná. Nejpodařenější formulaci jsem použil v pravidlech k turnaji Speedy Gonzales, jen Tomis je toho názoru, že by to mělo jít ještě lépe. :) Proto výzva pro všechny hravé jedince - zkuste něco vymyslet, návrhům jsme otevření...
avatar Houhou
#210389 25. 2. 2018 21:04
Měl by tu být odznak za nejlepší parodování sebe sama...
avatar Kotletka
#210388 25. 2. 2018 19:40
"Cili jedinej problem ma proste jen scooby"

Velmi strukturované:-D

Můj čas sice není bezcenný, ale čas na vyvrácení blbostí si ráda najdu - není pravda, že přiřazuji tvým názorům svoji představu (respektive přiřazuji jako každý, ale tady jsem nijak neinterpretovala, pouze citovala), pokud jsem ten místní Okamura (což je super, volební výsledky napovídají, že je tu někdo se mnou <3).

"Scoobymu jsem psal..", "Důvod, proč ho ignoruji já..", "..může mít mojí podporu.." - vtipné, zní to skoro, jakoby na panu "můj čas je cenný, dělám důležité věci, jsem důležitý a mám i svou děvku" (správně, tohle je osobní) stálo nějaké rozhodnutí nebo jestli se tu něco bude řešit:-)
avatar Houhou
#210387 24. 2. 2018 11:58
Diskuse o ničem pro lidi, jejichž čas je bezcenný... Scoobymu jsem psal, nechť navrhne lepší systém, což se mu nepodařilo. Důvod, proč ho ignoruji já, nespočívá ve Scoobym jako jednotlivci, ale spočívá v tom, že on svým jednostranným pohledem a neschopností revize vlastních názorů mě připravil už o moc času a výsledek byl vždy stejný. Až sem napíše něco smysluplného a navrhne komplexní systém, poukáže na faktické chyby a ten nový systém rozebere do detailu, pak může mít mojí podporu, ale kromě ještě horšího systému a útoku na Tomisův nic nepředvedl. Nechť si mě místní Okamura cituje a přiřazuje mým názorům svou představu o mém názoru, generalizuje do nekonečna a strukturovaný argument označuje za "ad hominem", je mi to jedno, každý máme jinou představu o ceně vlastního času.
avatar Kotletka
#210386 24. 2. 2018 1:58
Jak jiné shrnutí? V čem je tohle nedostačující?

"Ten hlavní důvod, proč by bylo dobré a logické potvrzovat hry za sebou podle začátku, není v tom, že by byl začátek důležitější než konec, nýbrž v tom, že když se rozhodneš s někým hrát, tak akceptuješ jeho současné Elo (tedy Elo při začátku hry a z toho by bylo pak nejvhodnější i počítat změny)."

Dohrávky jsou teď ten důvod, proč se ti stane, že nevíš, proti jakému Elu hraješ. Extrémní situace - hraješ s někým se stejným Elo, máš hru skoro prohranou, přerušíte. On "daruje" v několika hrách své Elo ostatním, až se dostane na hranici, kdy ti při dohrávce vezme maximum. To je poněkud nemilé, ovšem zatím nepadl návrh, který by to dobře ošetřil.
avatar DavidHakl
#210384 22. 2. 2018 23:50
Dobře to bychom se i shodli, jen teda nevidím důvod proč by to tedy bylo dobré a logické hry potvrzovat podle časové posloupnosti, vím že jsem to sebral i z kontextu, ale jiné nějaké shrnutí proč ...?
avatar Kotletka
#210383 22. 2. 2018 23:29
"Je už v prvé řadě spekulativní zda byl scooby vůbec poškozen."

Oukej, upravuji tedy svoje tvrzení: "Jinak argumentovat tím, že to vadilo jen jednomu člověku, tak to je kravina. Kdyby TVRDIL, že je neprávem odsouzen na smrt a nikomu krom něj by to nenarušovalo život, tak to taky nebudem řešit?" - pointa byla v tom, že když nelze problémy nahlížet optikou "kolika lidem to vadí" a "kdo jsou ti lidé, kterým to vadí", ale zaměřovat se na samotné problémy (zda to opravdu je tak, že je neprávem odsouzen či ne, zda to Scoobyho poškodilo a jak to lze napravit).

"Pokud by se problém řešil tak jak říkáš:(týkal by se jen hráče co už má něco rozjeté: druhý hráč v pořadí by byl poškozen tentokrát protože by nevěděl proti jakému elu nastupuje)..."

No, až na to, že to takhle řešit vůbec nenavrhuju a navíc je to přesně to, co sama říkám (dovol mi citovat sama sebe):

"1) "Realitu" by Elo stejně jako dnes ukazovalo pouze někdy (když by zrovna bylo vše dohráno).

2) Nebylo by tímpádem možné vědět, o kolik Elo bodů může člověk hrou s daným hráčem přijít (získat), to by mohlo někomu vadit - netransparentnost."


avatar DavidHakl
#210382 22. 2. 2018 17:01
"Jinak argumentovat tím, že to vadilo jen jednomu člověku, tak to je kravina. Kdyby byl neprávem odsouzenej někdo na smrt a nikomu krom něj by to nenarušovalo život, tak to taky nebudem řešit? Místo na argumentaci se zaměřujeme na Scoobyho - to se mi zdá nanic. "

Je už v prvé řadě spekulativní zda byl scooby vůbec poškozen. Toto konkrétně se rozebíralo u jedné jeho prohry(nechci to úplně vysvětlovat znova ale jednoduše:vyplatí se vždy prohry potvrdit co nejdřív) a scooby tedy se bál o to že se utahují oprátky kolem našich krků? Ale jinak samozřejmě souhlasím s poslední větou.Když se tedy problém odscoobyfikujeme:

"Ten hlavní důvod, proč by bylo dobré a logické potvrzovat hry za sebou podle začátku, není v tom, že by byl začátek důležitější než konec, nýbrž v tom, že když se rozhodneš s někým hrát, tak akceptuješ jeho současné Elo (tedy Elo při začátku hry a z toho by bylo pak nejvhodnější i počítat změny)."

Problém se vyskytuje pokud hráč má něco rozehrané ->(momentálně toto "poškozuje" hráče ,který začal hrát proti určitému elu,čili prvního hráče).
Pokud by se problém řešil tak jak říkáš:(týkal by se jen hráče co už má něco rozjeté: druhý hráč v pořadí by byl poškozen tentokrát protože by nevěděl proti jakému elu nastupuje) pro mě by to neřešilo ani trochu hlavní důvod navíc by jedna nedohra jednoho hráče ovlivňovala i hráče kteří dohrávky nemají(protože by daný hráč měl rozehráno, následovala by hra s se soupeřem který vždy dohraje(XY)-> XY vy pak hrál dál a vždy dohrál a najednou by se to celý mělo přepočítávat? podle mě by to ten "hlavní důvod" extrémě nafouklo a neřešilo)

Nevidím zde ani jednu konkrétní situaci kde by z toho byl čistý profit(možná s mýlím), navíc při dohře jak je to teď je to jednoduché a pro mě racionální. a taky si nejsem jistý rovností mezi přepočítáváním klidně i tisíce her kde by někdo potvrdil nějakou (starou/dlouho řesenou) hru oproti pouhému počítání ela po jedné hře.

Nechci se nějak extra hádat, elo systém mi přijde nejlepší, a zatím mě nikdo nepřesvědčil o tom že se v tom dá něco udělat lépe.
avatar Kotletka
#210365 9. 2. 2018 20:56
Tomis: "Scooby, nemusíš psát dlouhé pojednání o tom, jak jsi kvůli pozdě potvrzeným hrám přišel o ELO. To je mi od začátku jasné. Tenhle bod jsem nikdy nerozporoval."

Houhou: "Já jsem nikdy nepopíral určitou nedokonalost ratingu, Tomis se k tomu dokonce i v minulosti vyjadřoval..."

Čili typické ad hominem. Když o tom mluví někdo jiný než Scooby, emoce to nevyvolává. Pokud si tedy odmyslíme, že to nějak souvisí se Scoobym, tak se o tom můžeme normálně bavit (což už jsme udělali). A jen pár lidí má potřebu tu vyjádřit své hluboké rozhořčení nad tím, že si tu někdo dovoluje zachovat se o malilinko jinak, než by se zachovali oni..
avatar H34D
#210362 9. 2. 2018 15:05
Podle mě problémy se Scoobym a Scoobyho problémy, přesněji Scoobyho problémy s ELEm jsou jedno a to samé. Obojí lze vyjádřit synonymem "Scooby chce ochcat systém ku vlastnímu prospěchu".
avatar Lord.Alex
#210359 9. 2. 2018 4:21
nebavjte se s krávou a debilem, to si radši jděte dát pilsner do sudu nebo čumte do zdi, oboje je smyslupnjější než debata s podlidma! SS
avatar Kotletka
#210357 9. 2. 2018 0:23
Pagi: Můžeš mi prosímtě říct, jak bráním Scoobyho? A ještě před čím? A vlastně mi rovnou ještě řekni nějakou svou teorii o tom důvodu:-)

"Osobne myslim ze to elo je ti nejspis putna"

Hm, když ti najdu posty, které dokazují, že Elo systém mi není putna, tak se omluvíš, nebo ti bude stačit mé slovo, že před tímhle Scoobyho problémem jsem se do debaty o Elo už zapojovala?

Head: To je demagogie nejhoršího řádu.. Nebo hloupost? Protože jestli opravdu nechápeš, rozdíl mezi řešením problémů se Scoobym a Scoobyho problému, tak jsi hloupý. Já ovšem nevěřím, že v tom máš nějaké nejasnosti.

Moje názory se v tomhle od té poslední debaty nezměnily, ale klidně to znovu vysvětlím, aby si tu ostatní nenechali od morální autority nalhat, že jsem říkala předtím něco, co odporuje tomu, co říkám teď (jako někdo jiný, kdo hodnocení názorů podřizuje osobním sympatiím).

Věřím, že nejlepší systém na rychle zatnutý tipec problémovým lidem typu Dextera, Scoobyho.. je důsledná ignorace. Když s nima nikdo nebude hrát, nemůžou otravovat a pokud budou mít zájem, změní své chování, aby je akceptovali soupeři, o které stojí. Pokud se tu někdo svěří s tím, že se mu něco nezdá dobré a navrhuje změnu, taky je možné ho prostě odignorovat, ale já jsem nikde nenapsala, že by se mi to zdálo správné či vhodné. A nezdá se mi to jako dobré řešení (protože by kvůli tomu mohli začít odcházet lidi, které tento přístup bude srát).

Je už to úplně jasné, nebo mám pomoci ještě s něčím?
avatar H34D
#210356 8. 2. 2018 23:14
Kotletka teď píšeš, že by se měl řešit i jeden člověk, kterému něco vadí, ale měsíc zpátky to bylo přesně naopak, to se měl Scooby podle tebe řešit ignorací a tím, že by se "vyeliminoval sám". :)
avatar Pagi
#210354 8. 2. 2018 21:56
By me ted zajimalo jestli ti ted vadi to, ze obcas nekdo ci snad ty prijde o par ela nebo proste jen z nejakyho duvodu branis scoobyho, kterej se tu podle me, par vecma zachoval dost nevhodne a ano je mi burt ze mu to ted lidi davaji sezrat a ze mu imp omylem odklepnul tu hru v jeho neprospech(coz byl mimochodem krutackej joke :-D).

Osobne myslim ze to elo je ti nejspis putna a jen branis scoobyho,...a ostatnim, coz sis mozna nevsimla, tak na to nereagujou jako na problem, protoze na to prakticky ani nereagujou. Cili jedinej problem ma proste jen scooby, a ten ma od jiste doby stale nejakej problem.
avatar Kotletka
#210352 8. 2. 2018 20:02
"Nevim proc to tu ted kotletka takto resi a rozmazava."

WTF?? Pagi neser mě, nebo už tě nepozvu na sraz..

Jinak argumentovat tím, že to vadilo jen jednomu člověku, tak to je kravina. Kdyby byl neprávem odsouzenej někdo na smrt a nikomu krom něj by to nenarušovalo život, tak to taky nebudem řešit? Místo na argumentaci se zaměřujeme na Scoobyho - to se mi zdá nanic.

Tady je potřeba probrat, jestli nám takhle zjevná drobná nespravedlnost vadí a jestli ji lze vyřešit. Mě napadly jen dvě věci a ani jedna z nich se mi nezdá dobrá - pokud by však přesto existovalo řešení, tak zavrhovat ho proto, že tu Scooby psal, že ho to poškodilo nejvíc..(!?)

"Jak už jsem napsal, podle mě neexistuje logický důvod, proč by mělo být rozehrání hry důležitější než její dohrání."

Ten hlavní důvod, proč by bylo dobré a logické potvrzovat hry za sebou podle začátku, není v tom, že by byl začátek důležitější než konec, nýbrž v tom, že když se rozhodneš s někým hrát, tak akceptuješ jeho současné Elo (tedy Elo při začátku hry a z toho by bylo pak nejvhodnější i počítat změny).
avatar Pagi
#210351 8. 2. 2018 17:02
Ohledne toho ela tu byl jedinej problem a to sam scooby :-D Nevim proc to tu ted kotletka takto resi a rozmazava. Je to kravina.
strana 1 z 58
    další > poslední >>